Kiek kenksmingas multitaskingas žaidžiant pokerį?

Daugelis interneto žaidėjų tikrai žino, kas yra daugelio darbų darymas (multitasking) žaidžiant internetinį pokerį. Šiame PokerStrategy straipsnyje yra apžvelgiamos galimos grėsmės pokerio žaidėjui, mėginančiam vienu metu daryti daugelį darbų, t.y. ne tik žaisti pokerį, tačiau tuo pat metu susirašinėti, naršyti po įvairius portalus ir t.t.

pokerio žetonai

Solidus psichologijos žurnalas „PsichologyToday“ savo serijoje straipsnių apie multitaskingą, bei žmogaus koncentraciją nustatė, jog nesugebėjimas susikoncentruoti ties vienu darbu ne tik mažina darbo efektyvumą, tačiau gali būti ir priežastimi įvairių, itin blogų pasėkmių, tokių kaip priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų ar vaistų daromo poveikio.

Pasaulis priėjo tokią erą, kuomet mūsų dėmesys yra nuolatos blaškomas. Skaitydami šį straipsnį, jūs greičiausiai gausite naują elektroninį laišką, naujieną „FaceBook“, galbūt jus kas nors pakalbins „Skype“ ir t.t.

Informacijos kiekis, kurį vienu metu gali gauti žmogus yra begalinis, tačiau problema yra tame, kad gamta mums nedavė galimybių kokybiškai apdoroti visą vienu metu gaunamą informaciją.
Pokerio žaidėjams ši problema itin opi, nes prie bendro blaškymo prisideda ir tokie koncentracijai neigiami faktoriai, kaip dienos režimo, viršininkų neturėjimas, atsakomybės prieš kažką stoka ir kt. Dėl šių pašalinių faktorių pokerio žaidėjui yra dar sunkiau apdirbti informaciją, kurią jis gauna.

Daugelio darbų dirbimas vienu metu (Multitasking)

Vienas iš žinomų produktyvumo mokytojų Tim Feris savo tinklaraštyje paskelbė straipsnį, kur remdamasis vieno Londono universiteto tyrimais paskelbė, jog taip vadinamas multitaskingas koncentracijai kenkia labiau nei žolės rūkymas.

Pokerio psichologijos žinovas JeredTendler, komentuodamas šį atradimą sakė: „Manęs visiškai nestebina tai, kad dirbant kelis darbus vienu metu susikaupti yra sunkiau nei parūkius žolės. Žmonės turi ribotą galimybę apriboti informacijos kiekį, o kuomet jis daro daug darbų – ši galimybė yra paskirstoma į kelis šaltinius, todėl prarandama galimybė atlikti teisingus sprendimus problemose, kuriose reikia didelio susikaupimo.“

Esmė tame, kad tarkime skaitydami laiškus, peržiūrinėdami „Facebook“ ar darydami dar ką ir tuo metu žaisdami pokerį – jūs galite nepastebėti kritinių žaidimo momentų ir tuo metu savo sprendimui skirti kur kas mažiau dėmesio, nei reikalauja situacija – tokio atveju net ir gerai išmanomos pokerio taisyklės jums nebepadės. Jūs paprasčiausiai, darydami daug darbų, negalite identifikuoti esminių momentų.
Tačiau ši problema aktuali ne tik internetiniame pokeryje. Vis daugiau žaidėjų gyvuose turnyruose ima naršyti savo telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, klausytis muzikos, rašyti būsenų atnaujinimus „Facebook“ ar „Tweeter“.Taigi, kas yra multitaskingas ir kodėl jis trukdo pasiekti gerų rezultatų pokeryje?

pokerio žaidėjas

„Smegenų dalis, kuri yra atsakinga už žmogaus trumpalaikius sprendimus yra vadinama darbine atmintimi. Kiekviena jūsų mintis užima vieną dalį šios darbinės atminties. Teigiama, kad žmogus vienu metu gali susitvarkyti tik su septyniais infomacijos šaltiniais. Jei žaidėjas patyręs, jam dažnai nebereikia galvoti apie sprendimus tam tikrose situacijoje, nes tai palaipsniui yra išsivystę į instinktą. Tačiau kuomet reikia priimti sprendimą, kuriam reikia apgalvojimo, tarkime suskaičiuoti savo galimybes, tuomet reikalinga visa darbinė atmintinė, kad būtų priimtas teisingiausias sprendimas.“

Patarimai, kaip išvengti blaškymosi

Prieš darydami kokį nors darbą, nepriklausomai nuo to, ar dirbate įprastinį darbą ar žaidžiate pokerį, nusistatykite sau šio darbo tikslus. Kuomet pajusite, jog imate blaškytis – atsiminkite tai, ko norite pasiekti darydami vieną ar kitą darbą. Net jei nejaučiate koncentracijos kritimo, darykite tai tam tikrais laiko intervalais, pavyzdžiui kas 10, 15 ar 20 minučių.
Skaičiuokite kiek kartų praradote koncentraciją žaisdami turnyrą ar grynųjų pinigų sesiją. Kelkite sau tikslą, kad sumažintumėte šį skaičių. Tarkime, jūs suskaičiavote, jog per savaitę koncentraciją praradote 100 kartų, pasistenkite kitą savaitę, jūsų koncentracijos kritimas neviršytų 90 ir t.t.
Prieš pradėdami žaisti išjunkite tai kas nereikalinga – nebūtinos interneto naršyklės, telefono skambučio garsas, Skype programa (tai turbūt ypač aktualu daugumai internetinio pokerio žaidėjų). Taip pat paprašykite tų, kas gali jūs blaškyti, tarkime brolio ar merginos, kad jums netrukdytų.
Išsiaiškinkite, iki kokios ribos jūs galite blaškytis. Ir jokiu būdu tos ribos neperženkite.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s